EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkishChinese (S)
twitter
PEYMAN
Peyman Kuruyemiş Gıda Aktariye Kim. Mad. Tar. Ürün. San. Ve Tic. A.Ş.
Org. San. Bölg. 9. Cad. Eskişehir
T: +90 222 236 13 25
F: +90 222 236 13 25
E-Mail: peyman@peyman.com.tr 
Web: www.peymen.com.tr

Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20
Salı, 26 Nisan 2011 13:30

Citliyo“Peyman, Eskişehir’de kuruyemiş sektörünün önde gelen 3 üretici ailesinin, yaklaşık 50 yıllık deneyimini bir araya getirmesiyle 1995 yılında kuruldu”

“Türkiye’deki 600 milyon TL civarında olan paketli kuruyemiş pazarında, yüzde 20’lik bir paya sahip olan Peyman, gerek bu alanda yaptığı yatırımlar, gerekse üretim ve dağıtım konusundaki gücü ile sektörün öncü şirketleri arasında yer alıyor”


Tamamı Türk sermayesi olan Peyman, ilk paketli kuruyemiş üretimine 2000 yıllarında başladı ve 2004 yılı itibariyle tüm çeşitlerde paketli üretime geçti. Kuruluşundan bugüne kadar sektöre 55 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapan Peyman’ın sektördeki büyüme çalışmaları artarak devam ediyor.

Türkiye’deki 600 milyon TL civarında olan paketli kuruyemiş pazarında, yüzde 20’lik bir paya sahip olan Peyman, gerek bu alanda yaptığı yatırımlar, gerekse üretim ve dağıtım konusundaki gücü ile sektörün öncü şirketleri arasında yer alıyor.

Tüketicisine doğal ürünler sunarak, sağlık, keyif ve eğlence vaat eden Peyman, ürünlerinin hasattan tüketiciye ulaşma sürecinde tazelik, kalite ve standartlara uygunluğunu özenle sağlıyor. Ham maddenin en iyi ve en kaliteli olanını seçmeye önem veren, sağlıklı ortamlarda ve katkı maddesi kullanmadan, dünya standartlarında üretimi benimseyen Peyman’ın ürün gruplarında kuruyemiş, kuru meyve ve doğal meyve barları yer alıyor ve bu ürünleri “Dorleo”, “Çitliyo” ve “Bahçeden” markaları altında tüketicilere sunuyor.

Peyman, özellikle son yıllarda markalarına yoğun pazarlama desteği vererek, hem kuruyemiş sektörünü hareketlendirdi, hem de yapılan reklam yatırımıyla en hızlı büyüyen makro çerez firması unvanını kazandı. Peyman, kuruyemiş kategorisini segmente ederek, farklı alt markalarla değişik tüketici gruplarına ulaşan, onlara özel reklam ve pazarlama aktiviteleri düzenleyen ilk Türk şirketi oldu. BKM oyuncularından Ersin Korkut ile birlikte çekilen “Çitliyo” reklam filmleri, Türkiye’nin en çok izlenen, hakkında en çok konuşulan reklamları arasında üst sıralarda yer aldı. Çekirdek kategorisinde tüketiciye 6 farklı ürün sunan Çitliyo, kampanya desteğiyle birlikte satışlarını artırdı. Son aylarda yapılan Dorleo reklam kampanyasında ise yine BKM mutfak ekibiyle, ancak bu kez ekibin diğer ünlü ve başarılı isimleriyle çalışan Peyman, bu reklam kampanyasında da satışlarında yüzde yüzden fazla artış sağladı. Peyman, yenilikçi yaklaşımı, renkli sunumu, kaliteli ve farklı ürün portföyü ve paket tasarımlarıyla her geçen gün liderliğe hızla yaklaşıyor.

Türkiye’nin hızlı tüketim pazarında öncü markalarından biri olmayı hedefleyen Peyman, ülkemizin kendine özgü ürünlerini ülke ekonomisine ve tanıtımına destek olacak şekilde, yurtdışı pazarlarda da konumlandırmayı amaçlıyor. Halen 15 ülkeye ihracat yapan Peyman, 2011 yılında 10 milyon USD’ın üzerinde ihracat hacmi yaratmayı planlıyor.
Peyman, belirlenen hedefler doğrultusunda büyük yatırımlara ve yenilenme çalışmalarına imza atıyor. Bu çerçevede öncelikli olarak,  alt yapı çalışmalarıyla tüm Türkiye’yi kapsayan bir dağıtım ağı oluşturma hedefiyle hızlı tüketim alanında deneyimli, uzman yönetici ve satış ekipleri kurdu. Sahada ve aralıksız eğitimi benimseyen Peyman, 402 araçlık filosuyla satış noktalarına hizmet veriyor ve 415 kişilik profesyonel satış ekibi ile tüm Türkiye’de her hafta 55.000 noktayı ziyaret ediyor. Peyman, hizmet ve ürün kalitesinin sürekliliği ve denetimi adına, kendi geliştirdiği satış otomasyon sistemini kullanıyor.

Yüksek kalite ve gıda güvenliğini her zaman ön planda tutan ve dünya standartlarında üretim yapan Peyman, Nisan 2005 tarihinden bu yana, ISO 9001 ve ISO 22000 belgelerine sahip bulunuyor.

Halen Eskişehir’de, 12 milyon Euro’luk yatırımla, 16.000 metrekarelik bir alana yerleşen yeni tesisinin yapımını sürdüren Peyman, üretimin her sürecine dahil ettiği Ar-Ge yatırımlarını da geliştirmeye devam ediyor. Üretim tesisleri Eskişehir’de olan Peyman’ın Genel Müdürlüğü İstanbul’da yer alıyor. Türkiye’deki 8 bölgede Bölge Müdürlüğü oluşturan Peyman, ülke genelinde güçlü bir distribütör ağına sahip bulunuyor.


Lütfen Paylaşın

Submit Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20 in Delicious Submit Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20 in Digg Submit Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20 in FaceBook Submit Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20 in Google Bookmarks Submit Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20 in Stumbleupon Submit Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20 in Technorati Submit Peyman’ın Türkiye kuruyemiş pazarındaki payı yüzde 20 in Twitter
 

 
skoc65